Minust

Aasta 2022 seisuga olen ma TTÜ vilistlane – erialaks tsiviilehitus, spetsialiseerumisega ehitusmajanduse ja – juhtimisele; rühma- ja personaaltreenerNike Run Club Eesti projektijuht ja peatreener, hobikokk ja -kondiiter. Ent kõige tähtsamad rollid minu elus on olla ema, abikaasa, õde, tütar ja sõbranna.

Tants on olnud minuga 18 aastat – alates 5. eluaastast, kui tantsusaali sisenesin olen jätnud alati tükikese hingest ja südamest põrandale. TTÜ Tantsutüdrukute ridadesse sattusin ma täpselt 10 aastat tagasi, aasta 2012 sügisel kui veel paljajalu jazz-tantsijana katsetele sisenesin. See aasta oli minu elu pöördepunkt, selles pole kahtlustki. Ei oleks ma tol kevadel mõelnud, et “nii, nüüd viime end vormi ja lähme vaatame, mida need cheerleaderid teevad”, ei oleks ma siin, kus praegu.

Veel 10 aastat tagasi ei oleks ma kunagi arvanud, et ma hakkan armastama sportimist, et ma hakkan armastama jooksmist ja väljakutsuvaid rühmatreeninguid, et ma hakkan tahtma selle pisikuga nakatada teisigi, et ma tahan olla see, kes paneb inimesed teisiti trennitegemisest ja treeningkogemusest mõtlema.

Alates aastast 2014 algas minu teekond treenerina kui astusin septembrikuus Tallinna Ülikooli uksest sisse ja alustasin rühmatreeningu treenerite 3. taseme koolituskursust. Sealt edasi läks kõik ikka väga kähku, ent mõned põhilised lõpetatud koolitused ja kvalifikatsioonid on järgmised:

  • sept-nov 2014 EOK rühmatreeningute treenerite baaskoolitus, Tallinn;
  • 10.2014 Nike Training Club treenerite koolitus, Tallinn
  • 15.02.2015 Les Mills BodyVive baaskoolitus, Tallinn
  • 22.03.2015 Les Mills BodyAttack baaskoolitus, Helsinki
  • 28.06.2015 NTC Tour, Stockholm
  • 16.08.2015 Les Mills BodyBalance baaskoolitus, Tallinn
  • 12.11.2017 Les Mills BodyBalance Advanced Instructor koolitus, Helsinki
  • 11.2018-20.04.2019 FAF Personal Trainer koolitus
  • sügis 2023 – … Precision Nutrition toitumisnõustaja koolituskursus (pooleli)

Vahepeal on olnud kümneid väiksemaid koolitusi ning siin ma olen – litsentseeritud personaaltreener, kes on ühtlasi ka Nike Run Club coach ja BodyBalance´i eliittaseme treener. Seega treeningute valikul hindan mitmekülgsust – peab olema tasakaal jõutreeningu, kardio ning keha ja meele treeningute vahel.

Nüüd viimased aastad on minu kandev roll olla ema tütrele ja pojale. Nende kõrvalt olen aru saanud, et lause „meil kõigil on päevas 24h“ ei ole nii must-valge. Väikeste laste kõrvalt oma aja leidmine on väljakutse, ent peaks siiski olema iga ema kohustus seda teha. Kui me töötame enda ja oma unistuste kallal, siis käsi südamel võin öelda, et oleme ka paremad vanemad, abikaasad ja kaaslased enda lähedastele.

Seetõttu on mulle südameasjaks saanud naiste treenimine.

Mitte ainult emade, vaid absoluutselt kõigi – olenemata sinu vanusest või eluetapist, võiks leida aega enda treenimiseks, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Sport teeb küll tervemaks ja keha tugevamaks, aga vaimne tervis on niisama oluline. Leia aega ka puhata, loe raamatuid, käi kinos, teatris, saa sõbrannadega kokku. Naudi oma elu ja väärtusta oma keha – seda on vaid üks.

Selleks, et 20-30 aasta pärast saaks veel hästi liikuda, tuleb alustada nüüd. Investeeri iseendasse ja võta see aeg. Usu mind, Sulle hakkab see trennivärk veel meeldima.

Sport teeb ilusaks. Sport teeb tugevaks. Sport teeb õnnelikuks.

– Kristiina